Klipsch  
קליפש מוצרים הגראז' תמיכה ושירות
Klipsch ישראל
אבני דרך
הנהלת החברה

דף הבית > אבני דרך
אבני דרך

KLIPSCH היא חברת הרמקולים הוותיקה ביותר בארצות-הברית.
מאז 1946, היתה חברת קליפש נאמנה לחזון עליו היא נוסדה – ייצור מוצרי אודיו באיכות מעולה וחסרת פשרות. כאחת מחברות הרמקולים הראשונות שנוסדו בארצות-הברית, קליפש ממשיכה להיות בחירתם של אוהבי האודיו והקולנוע הביתי ברחבי העולם.

מהתחלה צנועה, בצריף פח בעיירה הופ, ארקנסו, הפכה קליפש לייצרנית הרמקולים לאודיו וקולנוע ביתי מהמובילות בעולם. החברה נוסדה על ידי מהנדס האודיו האגדי פול וו. קליפש והביאה לעולם את הרמקול המעוצב דמוי הקרן. באותו זמן בתי קולנוע ואולמות קונצרטים השתמשו בעיצוב זה להפקת פסי-קול לסרטים, אך עיצוב הקרן, בגודל של כעשרה מטרים, היה גדול מידי לשימוש ביתי. הפתרון של קליפש היה לקפל את הקרן לתוך עצמה ולהעמיד את הרמקול בפינת החדר כך שהקירות החדר שימשו כהמשכה של הקרן. כאות להצלחה נטולת הספק, הרמקול בעיצוב הקרן (Klipschorn®) אשר נרשם כפטנט בשנת 1945, עדיין נחשב על ידי רבים כרמקול האיכותי ביותר שנוצר אי פעם והוא מיוצר כבר יותר מ-50 שנה.

בעוד העיצובים השתנו לאורך הדרך, הבסיס של עבודתו של קליפש – טכנולוגיית הקרן – נותר קבוע. המאפיינים הבולטים של הרמקולים מתוצרת קליפש מבוססי הקרן, יעילות גבוהה, עיוות נמוך, ותגובת תדר מדוייקת מאפשרות להם להפיק בדיוק רב את האיכויות של הצליל החי.

אהבתו למוסיקה ותשוקתו לשמוע "תזמורת" בביתו, הן שמשכו את פול קליפש למשימה של עידון הטכנולוגיה אשר שינתה את פני הענף. כפי שאמר פעם: "אודיו היה תחביב ולאחר מכן מקצוע, אבל אני עדיין רואה את עצמי כחובבן בכך שחובבן הוא אחד שעוסק במה שהוא אוהב". עד לגיל 96, לקח פול קליפש חלק אקטיבי בחברה שהוא ואשתו, ואלרי, מכרו לפרד קליפש, בן-דוד ואיש עסקים מאידיאנפוליס, ואשתו ג'ודי בשנת 1989. פול וו. קליפש הלך לעולמו ב-5 במאי 2002 בגיל 98 שנים.

מאז שהוחלפו הבעלים, חוותה החברה צמיחה אדירה. קו המוצר הורחב ומאז שנת 2000, הציגה החברה יותר מוצרים חדשים מאשר בכל 58 שנות פעילותה. בעוד שנוסדה על עקרונות של הפקת צליל ב"איכות קונצרט", החלק הארי של צמיחתה של החברה נזקף לזכות פעילותה בתחום הרמקולים לקולנוע הביתי. גאוותה של החברה היא קו שלם של מוצרים. חברת קליפש מייצרת רמקולים רצפתיים, מדפיים וארכיטקטוניים, סאב-וופרים אקטיביים, רמקולי סנטר ומערכות סראונד שלמות.
החברה השתנתה באופן ניכר מאז שנותיה המוקדמות, אך קליפש עדיין מביטה אל העתיד ונשענת על העבר. המורשת והחתירה לשלמות של עבודותיו המוקדמות של פול קליפש הן הסטנדרט שעל פיו קליפש מייצרת רמקולים היום.

מאז הוקמה חברת קליפש, זכו מוצריה מידי שנה בשבחים ובציונים טובים ממבקרי האודיו.

המפעל של קליפש הוא מהמשוכללים בעולם, הנתון תחת ביקורת איכות קפדנית וגבוהה ביותר ובו עובדים עשרות מהנדסים מהטובים ביותר בענף.
 


מייסד החברה - Paul W. Klipsch
March 9, 1904 - May 5, 2002

 החברה נוסדה על ידי פול קליפש עמיתיו היו סול מרנץ, אברי פישר וג'יימס בי לסינג, ויחדיו הם החלו בייצור רמקולים.

פול קליפש המציא את ה"הורן טוויטר" בתחילת שנות ה-40. "קליפש הורן" הוא הרמקול היחיד המיוצר מזה חמישים שנה. יש הטוענים כי זהו הרמקול הטוב ביותר שהומצא מאז ומעולם.


פול קליפש הפך לאגדה בעולם האודיו עוד בחייו וקיבל מאות פרסים ותארים על מפעל חייו זה. החשוב בהם ניתן לו בשנת 97' אז הוכנס פול קליפש להיכל התהילה של המדע, היכל בו נמצאים, בין השאר, תומס אדיסון ואלכסנדר בל.


פול קליפש הלך לא מכבר לעולמו אך עד יומו האחרון היה ראש המהנדסים של החברה. כל אלו ועוד הביאו את חברת קליפש להיות החברה השניה בגודלה בארצות-הברית.
 

2005© כל הזכויות שמורות. קליפש ישראל. ט.ר. אלקטרו סטריאו בע"מ | צרו קשר